HAKKIMIZDA

Büyük bir kuruluş  olmak, aynı zamanda kurumsal sorumluluk getirir. Biz, iş ile ilgili önceliklerimizi, toplumsal, ekonomik ve çevresel sorumluluklarımızla uzun vadeli olarak dengede tutma kavramını "sürdürülebilirlik"  terimiyle ifade ederiz.

Entil olarak "Neden" ve`description` "nasıl" sorularını sorarak, müşterilerimize, döküm parçalardan daha fazlasını sağlamaktayız; onlara ihtiyaçlarına yönelik olarak dökümle ilgili çözümler de sunuyoruz.

Farklı sektörlerdeki müşterilerimize, ileri mühendislik ve ürün tasarım çalışmalarından üretime kadar birçok hizmet sağlarken ihtiyaca göre bitmiş ürün sunuyoruz.

İşine adanmış Satış ve Mühendislik organizasyonumuz, müşterilerimizle ilişkilerimizde aracı görevi görmekte ve tüm proses seviyelerinde müşterilerimize karşı sorumludur. Uzmanlarımız, müşterilerimizin ihtiyaç duydukları en uygun çözümü üretmektedir.

Entil’in uzmanları olarak, müşterilerimizin ihtiyacı halinde ürün geliştirme aşamalarına projenin başlangıcından itibaren dahil olurken her iki tarafın da ortak uzmanlığından faydalanarak yenilikçi ve verimli çözümler yaratabiliriz.

1964’ten beri Entil, dünya çapındaki pozisyonunu korumak için sürekli olarak termin ve  kalitesini iyileştirecek, maliyetlerini düşürecek çalışmaları paydaşları için yapmaktadır. 

 
 
 

Yönetim ve İcra Kurulu


YÖNETİM KURULU

M.Yavuz ZEYTİNOĞLU                            BAŞKAN

İCRA KURULU

A.Alev ZEYTİNOĞLU                               ÜYE

İ. Mehmet ZEYTİNOĞLU                         ÜYE

GENEL MÜDÜR YARDIMCILARI

MEHMET OKTAY -TEKNİK                                       

REMZİ AYGAR -İDARİ                                       

 

Vizyon Misyon


VİZYONUMUZ

Entil çalışanlarını olabildiklerinin en iyisi olabilmeleri için teşvik etmek.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını önceden görerek sürdürülebilir uygulamalarla ihtiyaçlarını karşılamak.

Ürünlerimizde kaliteden ödün vermeden paydaşlarımızın faydalarını maksimize etmek.

MİSYONUMUZ

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözümler bularak ihtiyaç duydukları anda akıllarına gelecek ilk isim olmak.

 

Neler Yapıyoruz


Entil, müşterilerinin döküm ve işleme ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üreten pazar odaklı bir firmadır. Zeytinoğlu Grubu’na dahil olan Entil 1964 yılında Eskişehir’de kuruldu. Üretim yelpazesine, Pik (GG) ve Sfero (GGG) demir döküm ile birlikte karbon çelik, alaşımlı çelik ve paslanmaz çelik de dahildir. 2016 yılındaki yeni yatırımı ile birlikte yıllık 40.000 tonluk üretim kapasitesine ulaşan Entil, döküm parça ağırlığı 0,25 kg’dan pik için 22.000 kg, sfero için 20.000 kg’ a kadar çıkan geniş bir yelpazeye sahiptir. Entil, döküm çözümlerine ihtiyaç duyanlar tarafından iyi bilinen bir firma olarak dikkat çekmektedir. Küresel Pazar için sıkıştırma merdaneleri üretiminin yanısıra takım çeliği ve kendi markası ile vals topları üretmektedir.Ayrıca volanlar, motor blokları, silindir kafaları gibi otomotiv parçaları ve ayrıca valfler, pompalar, dişli kutuları, kompresör gövdeleri, fren sistemleri, hidrolik parçaları, denizcilik sektörü için turbo charger’lar ve demiryolu sektörü için motor parçaları tedarik etmektedir. 1974 yılında Entil, vals topları için savurma döküm üretimine başladı ve un değirmeni sektörü için öğütme silindirinde küresel pazar lideri haline geldi. Un, yem, çikolata, kahve, yağ, plastik ve çelik sektörleri için savurma döküm yöntemi ile öğütme/sıkıştırma silindirleri üretiminde %10 ‘luk pazar payına sahip olmakla gurur duyuyoruz. Yıllık 16.000 adet üretim kapasitesi kısa süre içerisinde 20.000 adete çıkarılacaktır. Tüm bunların yanısıra küresel otomotiv endüstrisi için Entil strafor model ile full mold prosesi ile hizmet vermektedir.

 

Sosyal Sorumluluk


Büyük bir kuruluş olmak, aynı zamanda kurumsal sorumluluk getirir. Entil olarak biz, iş ile ilgili önceliklerimizi, toplumsal, ekonomik ve çevresel sorumluluklarımızla uzun vadeli olarak dengede tutma kavramını "sürdürülebilirlik"  terimiyle ifade ederiz.